Translator
Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas:

+48 697 697 381

Napisz do nas:

firma@nordelektronik.pl

 

ELEKTRONICZNY ODBIORNIK SYGNAŁU RADIOWEGO 77,5kHz. KZ300

Dostępność: brak towaru
Cena: 48,40 zł 48.40
Cena netto: 39,35 zł
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.55667
Producent: Nord Elektronik Kaźmierczak
Kod produktu: KZ300
Pin It

Opis

Zawiera on kompletną informację o aktualnej dacie, godzinie, czasie i typie czasu / letni, zimowy/.Cała transmisja informacji przebiega w czasie 59-ciu sekund i dotyczy zawsze następnej minuty. Sygnał DCF nadawany jest z Niemiec z miejscowości Mainflingen pod Frankfurtem. Sygnał bazuje na Cezowym Zegarze Atomowym, którego odchylenia nie są większe niż jedna sekunda na milion lat. Częstotliwość nadawania, to 77.5 kHz, a obecny zasięg wynosi ok. 3000 km. 
 
Jak zakodowana jest informacja?
Transmisja polega na przesłaniu po jednym bicie w każdej sekundzie, całość informacji trwa 59 sekund +1 sekunda, w której nie jest generenowany żaden impuls. Dzięki temu programy deszyfrujące wiedzą, kiedy nastąpi początek transmisji. Sposób kodowania jest dość prosty. Logiczne zero reprezentowane jest przez impuls o czasie trwania ok. 100ms., natomiast logiczna jedynka to impuls o czasie dwa razy dłuższym ok. 200ms. Protokół oprócz bitów danych zawiera także bity kontrolne/parzystości/, dzięki czemu można wyeliminować błędne dane typu:67minut lub 26 godzin. Po wykryciu błędu program ignoruje dotychczas odebrane dane, czeka na początek transmisji/brak bitu/i zaczyna całą procedurę czytania od początku.
 
Opis działania
Cewka anteny wraz z kondensatorem C1 tworzy obwód rezonansowy, na którym wydziela się sygnał który jest podawany na wyprowadzenie 1 i 2. Z wyjścia pierwszego wzmacniacza wyprowadzenia 8 sygnał podawany jest na filtr kwarcowy o bardzo wąskim paśmie wynoszącym 16 Hz. Po przejściu przez filtr sygnał trafia do drugiego wzmacniacza wyprowadzenie 6. Po wzmocnieniu, sygnał wchodzi do demodulatora następnie do komparatora. Z komparatora sygnał wchodzi do drivera. Z drivera w postaci ciągu jedynek i zer wychodzi na wyprowadzenie 13. Dioda D1 służy do kontroli napięcia zasilania. Dioda D2 służy do obserwacji prawidłowości zestrojenia układu wejściowego oraz identyfikacji obecności sygnału. Przy prawidłowo działającym odbiorniku dioda powinna cyklicznie pulsować z częstotliwością około 1 sekundy.
 
Podstawowe funkcje zegara oraz jego właściwości
 
• wyposażony w kierunkowa antenę ferrytową
• układ U4221
• częstotliwość rezonansowa odbiornika wynosi 77,5 kHz
• układ stanowi część odbiorczą KZ 301,KZ 314, KZ315
• zasilanie 5V lub napięcie zasilania ze współpracującego układu
 
Zestaw do samodzielnego montażu
Zestaw zawiera elementy SMD

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl